zagranitsa.com
Назад

Я – онлайн: екскурс в історію появи Інтернету

0 346
Фото: pexels.com

Сьогодення неможливо уявити без гаджетів із доступом до Всесвітнього павутиння: спілкування з друзями, швидкий пошук інформації, різні соціальні мережі – все це невід’ємна частина нашого життя. Неймовірно, що з’явився Інтернет не так вже й давно. Розповідаємо історію появи всемережжя і ділимось корисними лайфхаками, як обрати провайдер для свого дому

Коли і як з’явився Інтернет: історія

У 1960-х роках в США дослідники вже розуміли важливість створення мережі, яка б з'єднувала комп'ютери для обміну даними та ресурсами.

Американська компанія DARPA розпочала роботу над проєктом ARPANET, який став першим кроком до створення Інтернету. 29 жовтня 1969 року вчений Леонард Клейнрок успішно передав перше повідомлення від одного комп'ютера до іншого на ARPANET. Це стало початком реального обміну даними між комп'ютерами через мережу. Ця система використовувалася для забезпечення комунікації між різними університетами та дослідницькими центрами.

Сам термін Internet (скорочення від interconnected networks – з'єднані мережі) було введено лише у 1974 році Вінтоном Серфом та Робертом Каном. Вони працювали над розробкою протоколів передачі даних між різними мережами.

У 1980-х та 1990-х роках мережа розширювалася, з'єднуючи все більше комп'ютерів і організацій. У 1989 році Тім Бернерс-Лі створив World Wide Web (WWW) – систему гіпертекстових посилань, яка дала змогу легко переходити між сторінками та ресурсами в мережі.

Фото: pexels.com

Цікаві факти про Інтернет

  • Перша велика пошукова система, яка виникла в 1990-х роках, називалася Archie. Потім з'явилися інші відомі пошукові системи, такі як Yahoo!, AltaVista, і, звісно, Google.
  • Раніше модеми для підключення до Інтернету мали низьку швидкість передачі даних. Завантаження одного зображення могло займати кілька хвилин, а іноді й годин. Старші люди точно пам’ятають, як довго треба було чекати, щоб завантажити улюблену пісню.
  • Всемережжя споживає значну кількість електроенергії. Це пов'язано з роботою серверів, дата-центрів та підключених пристроїв.

Як обрати постачальника для домашнього Інтернету: поради

Вибір впливає на якість з'єднання та задоволення від використання Інтернету. Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам вибрати оптимальний варіант:

  • З'ясуйте, які провайдери доступні у вашому регіоні. Це можуть бути локальні провайдери кабельного Інтернету, DSL-постачальники, оптоволоконні мережі, супутниковий Інтернет, мобільні оператори та інші. Наприклад, киевстар интернет харьков пропонує безлімітний доступ до Інтернету всього від 100 гривень на місяць.
  • Порівняйте швидкості, які пропонують різні постачальники, і оберіть той, який найкраще відповідає вашим потребам.
  • Порівняйте вартість пакетів від різних провайдерів. Враховуйте не лише місячний платіж, але й додаткові витрати на обладнання та підключення.
  • Перегляньте відгуки користувачів. Це може допомогти вам зрозуміти якість обслуговування, надійність та якість підключення.
  • Перед підписанням договору уважно прочитайте обмеження щодо використання та можливі покарання за порушення.
НАПЕЧАТАТЬ

Смотрите также:

Комментарии

c
Гость
Еще 0 ответов комментарии